Degerlerimiz

Genel Müdürümüz Ufuk Uyan’ın Mesajı

  • Ben müşterilerime verdiğim tüm bankacılık bilgilerinin açık ve net olmasına dikkat ediyorum.
  • Ben müşterilerimin hesaplarından şartsız koşulsuz hesap işletim ücreti almıyorum.
  • Ben müşterilerimin tasarruf yapmalarını destekliyor, onları aşırı borçlandırarak kazanç elde etmek istemiyorum.
  • Ben müşterilerimin, EFT dahil; internet şubesi üzerinden yaptığı işlemlerden işlem ücreti almıyorum.
  • Ben tüketicilerin aklını çelmek için etik olmayan satış taktikleri uygulamıyorum.
  • Ben çağrı merkezi üzerinden satış yapmıyor, ayrıntılı bilgi vermeden bir ürün veya hizmetin satışını desteklemiyorum.
  • Ben aynı birikime sahip müşterilerimin aynı haklara da sahip olmasına özen gösteriyorum.

Sağlam Katılım Bankacılığı
İnancımızın, iş hayatımızdaki tezahürü olan sağlam katılım bankacılığı ilkelerine harfiyen uymayı, ahlak anlayışımızın temeli olarak görürüz. İşimizdeki her uygulamanın sağlam katılım bankacılığı ilkeleri ile örtüşmesine azami dikkati gösteririz.
Adalet
Muhatabımız olan herkesin hakkını her koşulda, menfaat gözetmeksizin korur, her durumda objektif oluruz.
Ortakların, çalışanların ve müşterilerin haklarını birbirine karıştırmayız.
Profesyonellik
Kişisel duygu ve düşüncelerden arınıp işin gerektirdiği şekilde uzman bir yaklaşımla hareket eder, iş ahlakının gereklerini her şeyin üstünde tutarız. İşimizi mükemmel yapmak için çabalar,kaliteden ödün vermez, disiplinli çalışır, yaptığımız işin sorumluluğunu taşırız. Profesyonelliğin bizi hedeflerimize ulaştıracağını biliriz.
Takım Ruhu
Kuveyt Türk’ün büyük bir takım olduğunu ve takım olmanın gücümüzü artırdığını biliriz. Kuveyt Türk’ü büyük bir aile olarak görür ve bizi birbirimize bağlayan manevi bağlara sahip çıkarız. Bireysel farklılıklarımızı zenginlik kabul edip, ortak bir amaca ulaşmak için birlikte hareket etmemiz gerektiğini biliriz.
Yenilikçilik
Vizyon ve hedeflerimiz doğrultusunda ürün, hizmet ve iş yapış biçimlerimizde en iyisine ulaşmak için sürekli araştırır ve kendimizi geliştiririz. Köklerimizi unutmadan değişime açık olmanın gelişmenin ilk adımı olduğunun bilinciyle hareket ederiz. Kalıpların dışına çıkıp çağın gerektirdiği bütün olanakları kullanarak farklılık oluşturmayı hedefleriz.
Güven
Sağlam sermaye yapımız ve ahlaki değerlerimiz, profesyonelliğimiz, sorumluluk anlayışımız ve teknolojik alt yapımızın verdiği güç ve destekle; ortaklarımız, çalışanlarımız ve müşterilerimizle güvene dayalı bir ilişki yaşarız.

Misyonumuz
Temel kurumsal prensiplere bağlı, etik değerleri olan, müşteri odaklı bankacılığa önem veren, kurumsal sosyal sorumluluk sahibi bir şirket olmaktır.
Vizyonumuz
Uygun ve yeni finansal çözüm sunma, bilgi birikimi, tecrübe ışığında uluslararası bir banka olarak Türkiye’de hizmet kalitesinde ilk beş, aktif büyüklük açısından ilk 10 banka arasında yer almaktır.
Kalite Politikamız
Hizmet kalitesi için: Kalite Yönetimi uygulayarak hizmet çeşitliliğini ve hızını arttırmaktır.
Sürekli gelişim için: Kuveyt Türk’te çalışmanın gururunu yaşayan çalışanlar ile sürekli eğitime, bilgi ve tecrübeye önem veren katılımcı bir yönetim uygulamaktır.
Müşteri odaklı bankacılık için: Alternatif hizmet kanallarını kullanarak müşteri beklentileri doğrultusunda yeni ürünler ve hizmetler geliştirmek, faizsiz hizmet noktalarını arttırmak ve müşteri önerilerine açık olmaktır.